
Серпневе затишшя не сповільнило темп реставрації брам у Львові: маємо ще одну підбірку врятованих чудових дверей міста. Підсумовуємо результати робіт реставраторів за серпень і показуємо, як виглядали історичні двері львівських будинків «до» і «після» реставрації.
Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna
Історична брама біля наукової бібліотеки Франкового університету
Одною із перших відновлених у серпні брам є дубова брама будинку на вул. Драгоманова, 28, поблизу наукової бібліотеки ЛНУ, ім. І. Франка.
Ці дубові двері потребували великого обсягу робіт. Але це не завадило нашим фахівцям відновити втрачені декоративні елементи та повернути їй первісний вигляд дерева охристо-золотих відтінків. Також вони встановили нові відбійники, клямку, відновили втрачене засклення та зремонтували старий польський замок.
Відновлення цих дверей коштувало близько 48 000 грн., з яких мешканці оплатили 30%.
“Брама з автографом” поблизу львівської філармонії
Дуже цікаву історію реставрації отримала брама кінця XIX століття на вулиці Ковжуна, 6. Все через те, що в процесі робіт фахівці виявили столітній автограф автора написаний звичайним олівцем і точний вік цієї брами, а саме 1887 рік.
Окрім цього, фахівці вирівняли деформовану конструкцію та відновили значну кількість втрачених елементів оздоблення.
Це черговий успішний приклад спільного збереження елементів спадщини міста з мешканцями, де мешканці оплатили майже 19 000грн.
Відновлені двері неподалік від Львівської Цитаделі
Упродовж місяця наші фахівці повертали оригінальну красу дверям, що на Коцюбинського, 23.
Під численними нашаруваннями старої фарби приховувалось безліч пошкоджень, а в нижній частині цих дверей хтось навіть вирізав… вхід для котів! Це, звісно, дуже мило, але це зовсім не сприяло збереженню дверей. Завдяки проведеним роботам фахівцям вдалося не лише врятувати ці двері, а й продовжити їм життя ще на довгі роки.
Це відновлення коштувало понад 38 000 грн грн., з яких мешканці оплатили 30%.
Двері із модрини неподалік Винниківського ринку
Ще одним цікавим об’єктом є відновлені історичні двері на вулиці Вишенського, 7а. Довговічність виробів із модрини переважно вимірюється не роками, а століттями. На жаль, тривалий контакт з водою значно пришвидшив процес їх знищення.
Дерев’яна конструкція деформувалась, безліч елементів прогнило, або потребувало відновлення. Фахівці проводили роботи упродовж місяця, а останнім штрихом нанесли на деревену бейц, закрипівши отриманий результат лаком.
Це відновлення коштувало понад 38 000 грн грн., з яких мешканці оплатили 30%.
Брама з оригінальним оздобленням на вулиці Вітовського
Однією з останніх є відновлена історична брама на вулиці Вітовського, 10. Цю браму спіткала доля більшості металевих дверей у Львові: занедбана та зафарбована в непримітний колір.
Тут вирівняли деформовану конструкцію, виготовили і встановили нову металеву клямку, а також відновили засклення брами, яке частково було забите металом. Фахівці повернули брамі розкішний автентичний колір,а також відновили втрачені елементи оздоби.
Додатково реставратори придбали старий австрійський замок.
Вартість відновлення брами сягала 59 000 грн., з яких місто оплатило 70%. Робота над брамою тривала близько місяця.
Нагадаємо, цьогоріч місто планує відреставрувати щонайменше 40 дверей в будинках, які розташовані в історичній частині міста.