Цього року у Львові вже відреставрували 10 історичних брам

  • 04.05.2020
  • 438 Переглядів

Триває відновлення історичних брам у будинках в старій частині Львова. Цьогоріч місто планує відреставрувати щонайменше 40 дверей в будинках, які розташовані в історичній частині міста. Усі роботи проводять відомі місцеві реставратори по дереву та металу.

При реставрації брам 70% вартості робіт ми оплачуємо із міського бюджету, 30% – сплачують мешканці.

“Цього року ми вже відреставрували 10 історичних брам і стільки ж зараз є в роботі. Кожне замовлення індивідуальне, відновлення однієї брами коштує від 35 до 85 тис. грн. Фінальна вартість залежить від розміру брами та складності роботи, яку необхідно виконати для її відновлення»,  – розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Реставрацію проводять у межах міської програми співфінансування реставрації вхідних брам історичних будівель. Загалом за останні два роки до мерії надійшло 260 заявок охочих долучитись до проекту.  Упродовж цього часу в місті відреставрували 62 брами і цей процес триває досі.

“Ми розглядаємо заявки в порядку їх надходження. Їх опрацьовують наші архітектори, контактують з мешканцями, які зголосилися до участі у проекті. Потім спільно з мешканцями обраємо майстра-реставратора, який виконуватиме роботи та узгоджуємо терміни виконання робіт. Радіємо, що маємо велике зацікавлення львів’ян у процесі збереження спадщини», – зазначив Павло Богайчик.

Майстри, які реставрують двері, раніше проходили навчальні семінари, які проводили експерти-реставратори з Німеччини в попередні роки, в рамках спільного україно-німецького проекту “Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова”.