Кам’яниця з «донжоном»: будинок Юзефа Сосновського – рання пам’ятка залізобетонної архітектури Львова

  • 15.08.2022
  • 243 Переглядів

Управління туризму, Управління охорони історичного середовища Львівської міської ради, ЛКП «Бюро спадщини» та Український католицький університет продовжують програму історико-архітектурних турів, організованих у рамках проєкту «Рік Юліана та Альфреда Захарієвичів».

Наступну з планованих екскурсій буде присвячено унікальній архітектурній пам’ятці Львова початку ХХ ст. – будинку з мальовничою наріжною вежею, яка нагадує замковий донжон, розташованому під номером 50–52 на вул. Генерала Чупринки. Колись він належав архітектору-інженеру Юзефу Сосновському (1865–1940), співзасновнику легендарної будівельної фірми «Ю. Сосновський – А. Захарієвич». Кам’яниця демонструє дивне поєднання форм, запозичених з середньовічної архітектури, з передовою технологією конструкцій, виконаних за патентом Франсуа Геннебіка в залізобетоні.

Збір учасників – 17 серпня о 15.30 навпроти брами будинку № 50-52 на вул. Генерала Чупринки (перетин вулиць Чупринки та Левинського).

Екскурсія безкоштовна. Попередня реєстрація – через форму за лінком: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd7_rpEtXO2KJqpfPmoxPi0u3jP8Qy1UQ8wLkkFT_Bjew7gPQ/viewform