Львівська мистецька резиденція запрошує на виставку релокованих мисткинь та митців

  • 19.12.2022
  • 191 Переглядів

Львівська муніципальна мистецька резиденція відкрила виставку релокованих мисткинь та митців «Ліс.Предмет.Сонце.Шрам.На пам’ять.Сховати.Обмеження». Тривалість виставки з 11.12.2022 по 31.01.2023.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

Учасниками резиденції стали семеро релокованих митців та мисткинь — з Харкова, Маріуполя, Краматорська, Лисичанська та Києва. Вони працюють у техніках  документального мистецтва та відеоарту, скульптури, графіки, живопису, фотографії, перформансу та ленд-арту. Протягом трьох тижнів художники досліджували контексти міста, у якому вони опинилися через повномасштабне вторгнення росії в Україну.

Учасники резиденції та виставки:

  • Дар’я Молокоєдова. Краматорськ, Харків
  • Ілля Тодуркін. Маріуполь, Київ
  • Євген Коршунов. Бровари-Київ
  • Юрій Штайда та Вікторія Телетьєн (Specii). Харків
  • Катя Дрозд. Бахмут, Харків
  • Віталій Матухно. Лисичанськ

Куратор — Павло Ковач.

Керівники резиденції — Ляна Мицько та Марта Слобода.

Виставка стала результатом цих досліджень. Резиденти створювали об‘єкти, фіксуючи та рефлексуючи коливання Львова як міста-тилу, а також окреслюючи себе в ньому.

Виставка доповнюватиметься новими роботами протягом всього періоду експонування.

Назва виставки зібрана з простих та невипадкових слів резидентів. Ці слова не мають початку чи кінця, порядковості чи патерну. Вони динамічно змінюються, перетікають одне в інше, поки ми ходимо (не)знайомими місцями, знаходимо, досліджуємо та забуваємо.

«Зараз як ніколи важливо створювати релокованим митцям простір, якого їх позбавили: для роботи, рефлексії та формування нового висловлювання. Саме таким простором і стала наша резиденція. Тут митці досліджували контексти нового міста-тилу, намагалися зрозуміти та проаналізувати його, а також знайти себе в них. Під час резиденції ми співпрацювали з психологами та психотерапевтами, які допомагали зробити цей процес якомога якіснішим та глибшим. Віримо, нам вдалося познайомити митців з реальним обличчям міста. Зупинятися не плануємо і дуже сподіваємося, що згодом вдасться організувати ще більше подібних резиденцій», – зазначає Ляна Мицько, директорка Львівського муніципального центру та керівниця резиденції.

Резиденція та виставка стали можливими завдяки фінансовій підтримці Стабілізаційного фонду Goethe Institut Ukraine – ініціативи підтримки культурно-освітніх організацій, які постраждали від наслідків війни росії проти України.