Нове видання про Івана Левинського: архітектура чесно, без ретуші

  • 28.05.2020
  • 1637 Переглядів

Днями у Львові презентували книжку «Іван Левинський. Імпульс», яка стала підсумком «Року Івана Левинського», з нагоди сторіччя із дня смерті відомого будівничого міста.

Ця книга не тільки розповідає про знаного архітектора, але те, якою його спадщина дійшла до тепер: будівлі, кераміку, предметів дизайну. Чимало світлин сфотографовані торік. І що  цікаво – вони опубліковані без ретуші. А все для того, щоб зафіксувати актуальний стан пам’яток.

«Ми показуємо стан архітектури чесно, без ретуші», – розповідає історикиня Наталя Матлашенко.

Водночас, у книзі не лише фото архітектури.

«Там є й світлини понад 30-ти експонатів найкращої колекції кераміки Івана Левинського, із збірок Музею етнографії та художнього промислу у Львові. Окрім нових фото, у виданні є й чотири десятки старих з альбому «На спомин визначного громадянина професора Івана Левинського», виданого ще у 1929 році, – додає дослідниця.

Також у книжці є статті  львівських науковців, які вивчали праці архітектора ще з 90-х років.

За словами арт-куратора Павла Гудімова, на створення проекту присвяченого постаті Івана Левинського, його надихнув історик архітектури Ігор Жук, ще у 2015 році.

«А вже згодом будучи в Києві з однодумцями влаштували такий собі “brainstorm” де обговорили як можна підійти до постаті Івана Левинського сьогодні. В цей момент, я побачив неймовірну енергію, неймовірну концентрацію емоцій навколо його постаті. Кожен висловлював щире захоплення його працею та особистістю. Подивившись на календар запропонував усім охочим на 100 річчя зробити рік пам’яті. Коли ми почали обговорення, ця програма почала розширюватись і обростати новими ідеями», – пригадує Павло Гудімов.

У видання «Іван Левинський. Імпульс» увійшли знайдені листи архітектора та його сина Степана до митрополита Андрея Шептицького. Також в книзі опубліковані вісім авторських матеріалів  дослідників, зокрема, Юрія Бірюльова,  Ігоря Жука та Тетяни Казанцевої.