Павло Гудімов запрошує на кураторські екскурсії виставкою «Лабіринти ЛКСФ»

  • 05.08.2020
  • 690 Переглядів

Цими вихідними львів’ян а гостей міста запрошують помандрувати лабіринтами ЛКСФ на авторськіих екскурсіях виставкою робіт кераміко-скульптурної фабрики, у супроводі її куратора Павла Гудімова. 

Організатори: Ya Gallery Lviv та Центр Архітектури, Дизайну та Урбаністики Порохова ВЕЖА

«Виставка “Лабіринти ЛКСФ” — це спроба розібратись у ненаписаній історії Львівської експериментальної кераміко-скульптурної фабрики як особливого художнього підприємства другої половини ХХ ст. Ми прагнемо навести фокус на феномен тих художників, технологів і майстрів які створювали монументальне і декоративне мистецтво в радянські часи, в умовах боротьби з формалізмом і монументальної пропаганди. Ми створюємо проєкт про митців, які сформували школу, нову традицію і феномен львівського дизайну, кераміки, скла і скульптури. Це дворічне дослідження лягає в основу виставки, веб-каталогу та інших онлайн і офлайн проявів, що дозволяє зрозуміти важливість і виразність теми. Зараз ми розкриваємо аудиторії загадки пов’язані зі створенням і зникненням фабрики, забуті й незабутні імена ЛКСФ. Ми багато років вишукували та збирали всією Україною твори цієї фабрики та вивчали архіви й документи, які можливо ніхто і не мріяв побачити. Цей проєкт є доказом потужного мистецького явища, яке поступово зникало із пам’яті нашої культури. Час пам’ятати ЛКСФ», — говорить куратор виставки Павло Гудімов.

Експозиція доповнюватиметься і змінюватиметься один раз на місяць, що буде наближувати глядача до динаміки фабричних процесів. За багатолітню історію фабрики пройшло чимало художників, кожному з яких по-своєму долучався до творення такого впізнаного сьогодні стилю ЛКСФ. Серед них і керамісти: Зеновій Береза, Борис Горбалюк, Петро Маркович, Іван Малишко, Зеновій Флінта, і скульптори: Валентин Борисенко, Іван Севера, Яків Чайка, Іван Самотос, Дмитро Крвавич, Теодозія Бриж, і склярі: Мечислава Павловський, Андрій Бокотей. В майбутньому куратор проєкту планує видати каталог ЛКСФ та оформити вебсайт.

Кураторські екскурсії відбудуться 7, 8 та 9 серпня.

Місце зустрічі: Центр архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова вежа» (вул. Підвальна, 4)

Реєстрація обов’язкова за посиланням: https://forms.gle/2pmLLzMH3wYpvydf8

Вхід в Порохову Вежу + кураторська екскурсія – 150 грн. Кількість місць обмежена. 

Контактний телефон: +380 63 443 15 01 та +380 93 457 47 96

Нагадаємо, що проєкт є переможцем конкурсу «Фокус на культуру» та фінансується за кошти міського бюджету Львова.