Сила музеїв. Міжнародний день музеїв 2022: куди піти

  • 17.05.2022
  • 1040 Переглядів

Музеї мають силу змінювати світ навколо нас. Вони є незрівнянними місцями відкриттів, навчають нас про наше минуле та відкривають наш розум для нових ідей. Завдяки своїм колекціям і програмам музеї створюють соціальну мережу, важливу для формування та розвитку свідомого та активного громадянського суспільства. З нагоди Міжнародного дня музеїв Бюро спадщини публікує підбірку онлайн та офлайн активностей львівських музеїв.

Міжнародний день музеїв відзначається у всьому світі з 1977 р. Щороку Консультативний комітет визначає тему. Цей захід дає можливість музейним фахівцям зустрітися з громадськістю та обговорити виклики, з якими зіштовхуються музеї та запобігти їм. “Сила музеїв” стане темою Генеральної конференції ICOM, що цьогоріч відбуватиметься у Празі – ICOM Prague 2022. Генеральна конференція є однією з найбільш значущих глобальних подій, присвячених музеям та їх співробітникам. З року в рік зростає кількість учасників з усіх континентів, котрі збираються, щоб обговорити та поділитися ідеями щодо актуальних проблем, які стоять перед музеями. Уперше в історії конференція ICOM проходитиме у новому гібридному форматі, надаючи учасникам з усього світу повний віддалений доступ до наукової програми ICOM Prague 2022. 

Міжнародна рада музеїв створила Official International Museum Day Map, яка показує різні онлайн та офлайн активності музеїв у різних куточках світу, приурочені до Міжнародного дня музеїв. 

Заходи до Міжнародного дня музеїв у Львові триватимуть впродовж 6-ти днів з 17 до 22 травня. Через можливості просторів та карантин відвідування деяких заходів може потребувати реєстрації!

18 травня, у межах Міжнародного дня музеїв, представники львівського музею Територія терору  і Луганського  обласного музею під час розмови  Львів-Старобільськ: два музеї – одна війна. Солідарність і співпраця  розкажуть про їх взаємодію в нових умовах.  Окрім цього, музей Територія терору презентує онлайн-платформу “Втрачене дитинство”, що  містить історії тих, хто був репресований у дитячому віці, пережили важку травму депортації.

Львів Стародавній  запрошує усіх охочих на тематичні екскурсії експозицією. Вартість входу у музей 18 травня становитиме лише 1 грн. Додатково можна записатися на екскурсію, обравши зручний для вас час: 11:00, 13:00, 15:00, 17:00 та 19:00. Для дітей молодшого шкільного віку о 14:00 та о 16:00 відбуватиметься квест зі щуриком “Музейком”.

Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького організовує круглий стіл “Культурна спадщина і музеї під час війни”  у приміщенні Жовківського замку та низку тематичних екскурсій “Китай – батьківщина порцеляни” у Золочівському замку, “Пожежа у Підгорецькому замку (1956 р.): наслідки, ремонтно-реставраційні роботи”. Для дітей середнього шкільного віку (12-15 років) на території палацу Потоцьких  “У світі замків і палаців: як жили лицарі і дами у давнину”. Більше інформації на Facebook-сторінці галереї. 

У Музеї науки та інновацій упродовж дня розкажуть та й покажуть експерименти, наукові шоу  і воркшопи для дітей та дорослих. Усі охочі дізнаються які фізичні, хімічні та біологічні процеси відбуваються з нами зранку, коли ми вмиваємося та снідаємо, як утворюється звук, а також стане відомо яке око домінує та як навчитися робити дві справи одночасно. А ще – це перший державний музей, де заборонено НЕ торкатися експонатів. Для відвідин воркшопів необхідна реєстрація.    

У Музеї Міста (площа Ринок, 1 (вхід поруч з фонтаном “Нептун”) організовують міський квест для дітей  “Як риба в місті”. У музеї створили мапу центральної частини Львова з місцями, які діти рекомендують відвідати своїм одноліткам. На старті кожен може взяти в музеї набір мандрівника з мапою, завданнями та інструментами для проходження квесту. Ті, хто успішно відгадають локації та виконають всі завдання, отримають символічний подарунок від Музею Міста. Реєстрація за посиланням.

Інтерактивний музей “D.S. Таємна Аптека” за адресою пл. Соборна, 1 організовує тематичні екскурсії для дітей та дорослих. У підземеллі розкажуть історію останнього алхіміка світу, покажуть ексклюзивну колекцію автентичного аптечного посуду та  винаходи фармацевтів та поринете у львівські легенди та багате історичне минуле фармації древнього Львова.

Більше про події на фейсбук-сторінці Міжнародного дня музеїв у Львові та на сайті Управління туризму