Житловий будинок

Формування вулиці

Вулиця Піскова розташована в Личаківському районі Львова. До 1871 року вона носила назву Лоншанівка, оскільки прямувала до маєтку купця Франсуа Лонгшам де Бер’є. У 1871 році вулицю перейменували на Піскову через наявність піщаних кар’єрів на схилах Знесінських горбів, пісок з яких використовувався для будівництва та побутових потреб. Під час німецької окупації в 1943 році вулицю перейменували на Зандбергґассе, але в липні 1944 року повернули попередню назву — Піскова. У 2019 році завершено капітальний ремонт вулиці, під час якого замінено інженерні мережі та облаштовано нове дорожнє покриття.


Інформація про будинок на вул. Піскова, 5

Який вигляд має будинок?

Будинок на вул. Піскова, 5 — це триповерхова кам’яниця з характерними для функціоналізму рисами: простими геометричними формами, відсутністю декоративних елементів та функціональним плануванням. Фасад будівлі оздоблений у стриманому стилі, з великими вікнами та балконами.

Цікаві факти

  • У 1930–1936 роках на вулиці Пісковій працював відомий скульптор Сергій Литвиненко.

  • У будинках №15 і №15а з 1912 року діяла Вільна академія мистецтв, де викладали Іван Труш та Олекса Новаківський.

Що тут тепер?

Станом на сьогодні, будинок на вул. Піскова, 5 залишається житловим. Він є частиною історичної забудови Львова та зберігає архітектурну спадщину міста.

Література

  1. «Архітектура Львова: Час і стилі. XIII—XXI ст.» / М. Бевз, Ю. Бірюльов та ін. — Львів: Центр Європи, 2008.

  2. «Енциклопедія Львова» / За ред. А. Козицького та І. Підкови. — Львів: Літопис, 2007–2010.

Адреса

Піскова, 5

Категорія:

Історична забудова