«Бюро спадщини» допомогло відреставрувати історичну браму на вулиці Вітовського, 37

  • 12.06.2020
  • 810 Переглядів

У Львові триває відновлення історичних брам. Реставратори завершили відновлення металевої брами у будинку на вулиці Вітовського 37, що по сусідству біля вілли Бачевських. Там не лише вирівняли деформовані металеві елементи, а й відновили знищені. Роботи над брамою, які координувало ЛКП «Бюро спадщини»,  тривали упродовж двох місяців.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

«Ця металева брама не відноситься до типових  львівських брам. ЇЇ особливість полягає в тому, що у ній зовсім не має «зварки», вона вся на заклепках. Для того, щоб вирівняти усі зігнуті металеві елементи ми розбирали її повністю, кожну заклепку. До слова, брама має близнюка, який знаходиться на вході в подвір’я цього ж під’їзду», – розповів відповідальний за реставрацію Ярослав Пащак.

Окрім того фахівці замінили певні вставки в нижній частині брами, які прогнили. Також демонтували старий кодовий замок.

«Було помітно, що в радянський період брама була безліч разів фарбована. Ми привели її до первісного вигляду, прогрунтували та пофарбували. Перед реставрацією ми думали, що певні її елементи є зафарбованим склом, але скло було лише в цих невеличких віконечках. Ці кватирки  в металевих рамах на герметику та відкриваються всередину, для зручності миття. Маю надію, що вона прослужить для мешканців багато років», – додав пан Ярослав.

Браму відновили завдяки програми спів фінансування з мешканцями. «Загальна вартість реставрації становила понад 65 000 грн з яких місто оплатило майже 46 000 грн, а іншу частину – мешканці», – розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

А ось так ця брама виглядала до реставрації:

Нагадаємо, цьогоріч ЛКП «Бюро спадщини»  планує відреставрувати щонайменше 40 дверей в будинках, які розташовані в історичній частині міста. Усі роботи проводять місцеві реставратори по дереву та металу. При реставрації брам 70% вартості робіт оплачуються із міського бюджету, 30% – сплачують мешканці.