У Львові стартує проект «Де межа», який має на меті популяризувати цінність історичного міського простору

  • 18.06.2021
  • 475 Переглядів

Бюро спадщини та управління охорони історичного середовища розпочинає проект «Де межа», який має на меті проінформувати мешканців історичної частини міста про цінність будинків та міського простору, в якому вони живуть. Цей проект триватиме до кінця року та передбачає десяток онлайн та офлайн подій.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

«У своїй роботі ми зітнулися з тим, що частина мешканців, які живуть в історичних будівлях, не до кінця розуміють їхню цінність та необхідність берегти цю спадщину. Йдеться як про будинки, так і їх елементи декору, наприклад скульптури, ліпнину чи розписи. Тож ми розпочинаємо просвітницько-інформаційну кампанію, яка триватиме до кінця року», – розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища Павло Богайчик.

Так, в рамках проекту «Де межа», мешканці будинків в історичних будівлях отримають листівки  з інформацією про програми співфінансування, які існують в місті та  інформуватимуть куди звертатися і з ким радитися, якщо у мешканців виникла потреба щось змінити у історичних помешканнях.

«Також ми започатковуємо серію екскурсій для мешканців історичних будинків вулицями, на яких вони живуть. Професійні гіди детально розкажуть чим цінні будинки. Також плануємо запустити соціальні плакати на зовнішній рекламі, провести спільні просвітницькі проекти із митцями, консультації для мешканців із фахівцями та готуємо на осінь великий проект для школярів у соцмережах», – додає Павло Богайчик.

Інформаційні листівки мешканці історичних будинків міста отримуватимуть вже наступного тижня. А першою екскурсією буде прогулянка вулицями Підзамче з мешканцями, які там живуть.