У Львові відкрили виставку присвячену культурній спадщині Чернігова

  • 02.12.2022
  • 177 Переглядів

На площі Ринок відбулося відкриття виставки “Чернігів. Спадщина під обстрілами”, присвяченій культурній спадщині Чернігова, ініціативам, які діють в місті, а також втратам, які зазнало місто в результаті облоги російськими військами.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

Виставка реалізується у співпраці Львівської міської ради, управління охорони історичного середовища Львівської міської ради, ЛКП «Бюро спадщини», Управління культури та туризму Чернігівської міської ради, проєктом «Дерев’яне мереживо Чернігова», харківської громадської ініціативи «dveryki.» та за фінансової підтримки АТ «КРЕДОБАНК».

Історія Чернігова сягає  VII ст., коли на річці Стрижень з’явилося невелике поселення. У часи Середньовіччя й Відродження місто було одним із головних осередків політико-економічного й соціально-культурного життя регіону. Місто відоме  своїми пам’ятками часів Чернігівського князівства, а також Гетьманщини й козацького Чернігівського полку, які демонструють історичну важливість регіону.

“Як і Друга світова війна, нинішня війна сильно зруйнували Чернігів. Попри це у місті збереглося багато історичних пам’яток архітектури, в тому числі зразки дерев’яних садиб з вишуканим різьбленим декором фасадів, подібним на мереживо”, – розповідає Катерина Литвин заступниця начальника відділу туризму та промоції міста управління культури та туризму Чернігівської міської ради.

Вітання від Олександра Шевчука,  начальника управління культури та туризму Чернігівської міської ради та Катерини Литвин, заступниці начальника відділу туризму та промоції міста управління культури та туризму Чернігівської міської ради

“У 2018 році у місті народився проєкт під назвою “Дерев’яне мереживо Чернігова” (ДМЧ), мета якого полягає у популяризації та збереженні дерев’яних будиночків, шляхом вивчення їхньої історії, фотофіксації, проведення екскурсій, фізичного відновлення різьблених фасадів тощо. ДМЧ – це ми, а ми – це Чернігів. Дерев’яні будинки – це невід’ємна частина нашої культури, яка має продовжити своє існування на зло внутрішнім та зовнішнім ворогам”, – зазначає Станіслав Іващенко, автор та керівник проєкту “Дерев’яне мереживо Чернігова”.

 Виставка триватиме з 2 грудня – 23 грудня, на площі Ринок, біля фонтану “Амфітріта”.