Львівські реставратори відновили історичні двері-віяло на вулиці Тарнавського

  • 05.12.2022
  • 208 Переглядів

Ще одні відреставровані історичні двері з’явилися у будинку на вул. Тарнавського, 25. Раніше фахівці відновили тут зовнішню металеву браму. Двері-віяло відреставрували за підтримки ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища та за співфінансування німецького фонду Ебергарда Шьока.

Реставрація тривала близько трьох місяців.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna


Так звані «двері-ковбойки» мають систему відкривання, яка дозволяє відкриватися як всередину, так і назовні.

«Хоч система відкривання дверей працювала справно, деформація дверного полотна у верхній частині призводила до тертя нижньої частини полотен об підлогу. Через це хтось вирішив їх трішки зрізати. Дверна пройма покрита дерев’яними тафлями та обрамлена  по периметру декоративною лиштвою. З внутрішнього боку лиштва збереглася в автентичному вигляді, а з зовнішнього – лиштву було втрачено. Ми це все відновили», – розповів реставратор Ігор Добрянський.

Також фахівці відновили втрачені механізми фіксації дверей, від яких залишилися отвори у нижній частині. На дверях вирішили не встановлювати ручки, бо не знайшли старих слідів від них. Всі втрачені елементи дверей внизу були відновлені.

«Загальна вартість робіт становила близько 52 940 грн. З цієї суми вклад мешканців становив близько 15 000, а решта суми – це співфінансування від німецького фонду Ебергарда Шьока, який цього року підтримав нашу Програму співфінансування відновлення цінних елементів в історичних будинках», – розповів директор ЛКП “Бюро спадщини” Павло Богайчик.