Реставратори відновили металеву браму на вулиці Тарнавського

  • 01.12.2022
  • 199 Переглядів

Триває відновлення історичних брам у будинках в старій частині Львова. Реставратори завершили відновлення металевої брами у будинку на вулиці Тарнавського, 25, що поблизу вул. Зеленої. Історичну браму відреставрували за підтримки ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища та за співфінансування німецького фонду Ебергарда Шьока.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

Реставрація брами тривала близько трьох місяців.

«Ця брама була в незадовільному стані через облущену стару фарбу, корозію металу і суттєві пошкодження в нижній частині. Тут був втрачений фрагмент притульної планки з рослинним орнаментом, автентичні ручки, поріг. А замість засклення верхній світлик був забитий металевими листами», – зазначив майстер-реставратор Ігор Добрянський.

Фахівці відновили автентичний колір брами – чорний. Також вони відновили місця, де врізався старий кодовий замок, а також відновили металеві елементи оздоби, які були втрачені. Додатково були виготовлені нові ручки за зразком автентичних, а у світлику встановлене засклення.

«Загальна вартість робіт становила близько 69 000 грн. З цієї суми вклад мешканців становив 30%, а решта суми – це співфінансування від німецького фонду Ебергарда Шьока, який цього року підтримав нашу Програму співфінансування відновлення цінних елементів в історичних будинках», – розповів директор ЛКП “Бюро спадщини” Павло Богайчик.

Нагадаємо, у Львові завершився набір заявок для участі у Програмі співфінансування. Цього року «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища отримало ще 55 заявок на реставрацію історичних брам, 41 заявку на реставрацію історичних вікон та 9 заявок на заміну металопластикових вікон на дерев’яні.