У Львові відбудеться виставка присвячена культурній спадщині Чернігова

  • 30.11.2022
  • 240 Переглядів

На пл. Ринок відбудеться відкриття виставки “Чернігів. Спадщина під обстрілами”, мета якої привернути увагу до культурної спадщини Чернігова, розповісти про ініціативи які діють в місті, а також показати, яких втрат зазнало місто в результаті облоги російськими військами. 

Відкриття виставки – 2 грудня о 12:00 год біля фонтану «Амфітрита».

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

“Історія Чернігова сягає  VII ст., коли на річці Стрижень з’явилося невелике поселення. У часи Середньовіччя й Відродження місто було одним із головних осередків політико-економічного й соціально-культурного життя регіону. Місто відоме  своїми пам’ятками часів Чернігівського князівства, а також Гетьманщини й козацького Чернігівського полку, які демонструють історичну важливість регіону.

Як і Друга світова війна, нинішня війна сильно зруйнували Чернігів. Попри це у місті збереглося багато історичних пам’яток архітектури, в тому числі зразки дерев’яних садиб з вишуканим різьбленим декором фасадів, подібним на мереживо”, – зазначають організатори.

Виставка реалізується у співпраці Львівської міської ради, управління охорони історичного середовища Львівської міської ради, ЛКП «Бюро спадщини», Управління культури та туризму Чернігівської міської ради, проєктом «Дерев’яне мереживо Чернігова», харківської громадської ініціативи «dveryki.» та за фінансової підтримки АТ «КРЕДОБАНК»