Запрошуємо зазирнути за лаштунки реставраційного процесу 
Під час реставрації вхідної металевої брами будинку на вул. Чорноморській, 1 у процесі зняття пізніших нашарувань фарби було виявлено, що наріжні декоративні елементи первісно виготовлені з латуні. Втрачені деталі плануємо відновити шляхом виготовлення нових відливок за зразком автентичних фрагментів.

Крім того, під шарами фарби зафіксовано залишки оригінальної планки замка, що дало можливість відтворити історично обґрунтовану конструкцію. Наразі триває виготовлення нової клямки, узгодженої з первісним виглядом брами.
Окрему увагу приділяємо відновленню засклення: у попередні періоди частину віконних заповнень було замінено бляхою, що не відповідало ані естетиці, ані функціональному призначенню елемента. У межах реставрації передбачено повернення засклення відповідно до історичного рішення.

І, звісно, знайшли оригінальний колір брами, виявлений під пізнішими нашаруваннями.
Вгадаєте який? 



