Фонд Ебергарда Шьока продовжить співфінансування реставрації вікон та брам в історичних будинках Львова

  • 30.01.2023
  • 300 Переглядів

У Львові цьогоріч продовжать роботи з реставрації вікон та брам в історичних будівлях міста. Це стало можливим завдяки підтримці німецького фонду Ебергарда Шьока. На ці роботи фонд скерував 15 тис. євро. Частка співфінансування мешканців залишається незмінною.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

«Від початку широкомасштабного вторгнення росії за бюджетні кошти в Україні фінансують лише критичну інфраструктуру, захищені видатки та ЗСУ. Проте, незважаючи на війну, серед мешканців міста збереглася велика зацікавленість у реставрації цінних елементів їхніх будинків. Саме тому ми знову звернулися до фонду Ебергарда Шьока з проханням допомоги у співфінансуванні цих робіт і отримали позитивну відповідь. Тому діяльність програми цьогоріч продовжиться, а фонд буде співфінансувати частку, яка раніше покривалася за рахунок бюджетних коштів», – розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Упродовж останніх років фінансування у межах Програми здійснюється за таким принципом: 70% вартості робіт з реставрації брам оплачує Львівська міська рада через координатора – ЛКП «Бюро спадщини», а 30% – мешканці. При реставрації вікон співфінансування здійснюється у співвідношенні 60% на 40% відповідно. А в разі заміни металопластикових вікон на дерев’яні  частки співфінансування становлять 50% на 50%.

Нагадаємо, що у 2022 році в рамках програми співфінансування за підтримки ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища було відновлено 29 брам та 16 вікон в будинках, розташованих у межах історичного ареалу міста Львова, а також 12 вікон та балконних блоків було замінено з металопластикових на дерев’яні. Новий набір заявок на програму співфінансування планується у вересні 2023 року. 

Дізнатися, як стати учасником програми, можна на сайті Бюро спадщини у вкладці Львів’янину/Співфінансування.