Реставратори відновили історичну браму на вулиці Ярослава Мудрого

  • 23.03.2023
  • 319 Переглядів

На одні відреставровані історичні двері у Львові стало більше. Цього разу у рамках міської програми співфінансування відновили дубову браму на вулиці Ярослава Мудрого, 12, що неподалік від Львівського цирку. Фахівці проводили реставрацію близько трьох місяців.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

До відновлення конструкція та полотна брами були в поганому стані. 

«Ця брама має дуже гарне дерев’яне оздоблення. На жаль, багато декоративних елементів було втрачено, а дуже пошкоджені частини деревини потребували заміни. Замість засклення віконця брами були закладені фанерою, а автентичні ручки були втрачені. Нас чекало багато роботи», – розповів реставратор Богдан Герус.

Фахівці відновили втрачені елементи, встановили нове засклення брами та верхнього світлика, а також встановили нові ручки. Завдяки проведеній реставрації вдалося продовжити життя цій брамі ще на ще кілька десятиліть.

Цікаво, що поруч із брамою зберігся автентичний номерний знак, зі збереженою старою назвою вулиці (Ю. Бема).

“Загальна вартість реставраційних робіт становила 74 000 грн. З цієї суми місто оплатило майже 52 000 грн, а іншу частину – мешканці, які раніше подали заявку на участь у програмі співфінансування”, – розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Нагадаємо, минулого року за координацією ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища було відреставровано 29 брам та 16 вікон в будинках, розташованих у межах історичного ареалу міста Львова, а також 12 вікон та балконних блоків було замінено з металопластикових на дерев’яні. Новий набір заявок на програму співфінансування планується у вересні 2023 року. 

Дізнатися, як стати учасником програми, можна на сайті Бюро спадщини у вкладці Співфінансування.