Реставратори відновили історичну браму оздоблену мушлями

  • 27.10.2022
  • 344 Переглядів

Біля Стрийського парку відреставрували ще одні двері в історичному будинку. Цього разу відреставрували дубову браму в будинку на вулиці Рутковича, 1. Історичну браму за підтримки ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища та за співфінансування німецького фонду Ебергарда Шьока відновлювали близько двох місяців.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

Фахівці не лише вирівняли деформовану конструкцію, а й відновили значну кількість втрачених елементів оздоблення.

«Це дуже красива брама в стилі французького неоренесансу. Тут було втрачене завершення притульної планки, залишилися отвори від попередніх замків, а нижня частина брами зовсім струхлявіла від замокання та тривалого користування. Все це довелося відновлювати», – розповідає відповідальний за виконання реставраційних робіт Віталій Марецький.

Дверні віконечка обрамлені декоративною різьбленою рамою, а зверху над ними є півциркульні сандрики, що декоровані різьбленими мушлями. Ці дерев’яні мушлі на обидвох полотнах були пошкоджені, але фахівці їх відновили. Також збереглася автентична кована решітка.

Цікаво, що довкола вхідної брами є портал, що містить залізобетонну перемичку, яка відокремлює верхній світлик від дверних полотен. Між ними збереглося декоративне оздоблення із номером будинку.

“Вартість реставраційних робіт становила близько 55 000 грн. З цієї суми вклад мешканців становив 16 483 грн. Решта суми – співфінансування від німецького фонду Ебергарда Шьока, який цього року підтримав нашу Програму співфінансування відновлення цінних елементів в історичних будинках”, – розповів директор ЛКП “Бюро спадщини” Павло Богайчик.

Нагадаємо, у Львові завершився набір заявок для участі у Програмі співфінансування. Цього року «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища отримало ще 55 заявок на реставрацію історичних брам, 41 заявку на реставрацію історичних вікон та 9 заявок на заміну металопластикових вікон на дерев’яні.

.