Біля парку Знесіння відновили столітню браму на вулиці Лисенка, 46

  • 24.07.2020
  • 675 Переглядів

Поблизу парку Знесіння реставратори відновили історичні двері у будинку на вулиці Лисенка, 46. Якщо раніше вони були непомітні та зафарбовані, то тепер фахівці змогли повернути їх автентичний вигляд. Дубові історичні двері за підтримки ЛКП «Бюро спадщини» фахівці відновлювали впродовж півтора місяця. 

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

 «Цей будинок був побудований у 1913 році і за свій столітній вік брама звісно потребувала втручання фахівців. Як і в переважній більшості львівських дверей, через тогочасну специфіку їх встановлення нижня частина зносилася, прогнила і потребувала заміни. Ми вирівняли дверну коробку, яка з цієї ж причини деформувалась», – розповів реставратор Олександр Савчук.

Також фахівці відновили втрачені дерев’яні елементи та замінили притворну планку. Тут було встановлено нові клямки, які відповідають стилістиці подібних брам.

«Раніше тут було дуже гарне засклення, ми знайшли декілька оригінальних скелець, а тих що не вистачало, відновили. Фацетне скло має надзвичайно гарний перелив, а під сонячними променями додає історичного шарму під’їзду.  Під час зняття значного нашарування фарби, ми виявили сліди від втрачених ґраток, які відновили та виділити іншим відтінком, для контрасту», – додав майстер-реставратор.

Реставрація брами коштувала близько 48 тис. грн., з яких 70% оплатило місто в рамках програми співфінансування. Решту витрат взяли на себе мешканці будинку.

Нагадаємо, цьогоріч місто планує відреставрувати щонайменше 40 дверей в будинках, які розташовані в історичній частині міста. Усі роботи проводять відомі місцеві реставратори по дереву та металу. При реставрації брам 70% вартості робіт оплачуються із міського бюджету, 30% – сплачують мешканці.