«Бюро спадщини» допомогло відреставрувати «оливкову» браму на вулиці Личаківській

  • 24.07.2020
  • 458 Переглядів

У Львові відновили ще одні історичні двері в історичному ареалі, цього разу на вулиці Личаківській, 34. Окрім комплексних робіт над дверима також відновили вигляд вхідної хвіртки. Роботи над металевою брамою, які координувало ЛКП «Бюро спадщини», тривали упродовж двох з половиною місяців.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

«З першого погляду могло здатися, що зовнішній вигляд брами був не найгіршим. Насправді ж під значним нашаруванням старої фарби приховувалося безліч зіржавілих елементів, деформована нижня частина, знищені пороги і завіси. Ми все це відновлювали», – розповів реставратор Юрій Миколаїшин.

Фахівці відновили засклення брами, яке раніше було просто забите фанерою. Окрім самої брами, фахівці провели ряд робіт над вхідною хвірткою.

«Цей “оливковий” колір насправді оригінальний, автентичний. Ми віднайшли його під значним нашаруванням старої фарби, знімаючи шар за шаром, аж до металу. Раніше було досить широке розмаїття кольорів металевих брам. Також ми встановили відреставрований австрійський замок, який хоч і не рідний, але відповідає тому часу. Йому десь сто років і, гадаю, прослужить ще стільки ж», – поділився реставратор.

Браму відновили завдяки програми співфінансування з мешканцями.

«Загальна вартість реставрації становила понад 81 000 грн з яких місто оплатило майже 56 800 грн, а іншу частину – мешканці», – розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Нагадаємо, цьогоріч місто планує відреставрувати щонайменше 40 дверей в будинках, які розташовані в історичній частині міста. Усі роботи проводять відомі місцеві реставратори по дереву та металу. При реставрації брам 70% вартості робіт оплачуються із міського бюджету, 30% – сплачують мешканці.