На Погулянці у Львові стартували Дні реставрації

  • 03.08.2021
  • 697 Переглядів

У Львові стартували Дні реставрації на Погулянці. Під керівництвом реставратора з каменю впродовж 10 днів учасники майстер-класів відновлюватимуть скульптуру монаха з дитиною, що розміщена біля будинку №20 на вул. Погулянка. Відтак, усі охочі зможуть спостерігати за процесом чи навіть спробувати себе в ролі реставратора скульптурних елементів. Захід проводить Бюро спадщини та управління охорони історичного середовища проводить.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

Якщо торік акцент Днів реставрації був на столярних виробах, то зараз вирішили взятися за реставрацію скульптурних елементів.

«У Львові відповідних реставраторів є дуже мало. Нам потрібно вчити своїх майстрів,  які б гідно і правильно реставрували об’єкти, яких у нашому місті є предостатньо», – пояснив директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Про саму скульптуру, яку реставруватимуть, інформації не багато. Відомо, що вона з початку ХХ століття і була перенесена звідкись на це місце.

«За останні роки від мешканців надходило багато звернень, щоб відреставрувати скульптуру, адже вона розсипається, має багато втрат. З аналогічним проханням до нас зверталися і екскурсоводи. Тож при виборі об’єкту для реставрації нам відразу спала на думку ця скульптура: з однієї сторони, ми можемо провести майстер-клас і показати, як реставрувати скульптуру, а з іншої – зробимо добру справу і ця скульптура стане окрасою вілли №20, і надалі експонуватиметься на відкритому просторі. Для мешканців було дуже важливо, щоб відреставрована скульптура залишилася тут», – сказав Павло Богайчик.

Скульптура має багато втрачених елементів, які доведеться доповнювати під час майстер класів, які проводитиме реставратор Андрій Федоришин.

Долучитися до процесу реставрації скульптурних елементів зможуть всі охочі, прийшовши на вказану локацію з 10:00 год. до 14:00 год щобудня до 13 серпня включно.