В рамках Днів реставрації львів’ян запрошують на екскурсію скульптурами Личаківського цвинтаря

  • 03.08.2021
  • 234 Переглядів

5 серпня для львів’ян проведуть безкоштовну екскурсію скульптурами Личаківського цвинтаря. Захід проведуть в рамках Днів реставрації. Якщо торік акцент Днів реставрації був на столярних виробах, то зараз вирішили взятися за реставрацію скульптурних елементів.

На Личаківському цвинтарі споруджено близько двох тисяч гробівців і понад 500 скульптур та рельєфів. У першій половині XIX століття тут домінували скульптури в класицистичному стилі таких великих майстрів, як Гартман Вітвер, Антон і Йоганн Шимзери, Пауль Ойтелє.

У другій половині позаминулого століття ці традиції під впливом західноєвропейської скульптурної школи продовжили Юліан Марковський, Тадеуш Баронч, Вітольд Равський. Творчість цих майстрів утілена в пам’ятниках історизму, сецесії та ар-деко. Скульптурна творчість XX століття представлена роботами Євгена Дзиндри, Теодозії Бриж, Петра Кулика, Еммануїла Миська, Миколи Посікіри.

Учасниками екскурсії можна стати лише за попереднім записом: https://forms.gle/87UK7t1h79NbGMDK6

Екскурсія розпочнеться о 18.30. Збір групи біля головного входу до Личаківського цвинтаря.

Нагадаємо, під керівництвом реставратора з каменю впродовж 10 днів учасники майстер-класів відновлюватимуть скульптуру монаха з дитиною, що розміщена біля будинку №20 на вул. Погулянка. Відтак, усі охочі зможуть спостерігати за процесом чи навіть спробувати себе в ролі реставратора скульптурних елементів.