У Львові запрошують на архітектурний воркшоп “Фабрика Івана Левинського: Львівський Баухауз”

  • 05.08.2021
  • 501 Переглядів

15 серпня у Львові відбудеться архітектурний воркшоп “Фабрика Івана Левинського: Львівський Баухауз», присвячений до 170-тої річниці з дня народження відомого будівничого Івана Левинського. Упродовж п’яти днів фахівці формуватимуть різні концепції, варіанти розвитку території колишньої фабрики Левинського, щоб надати їй «друге життя» з подальшою розробкою проєктно-кошторисної документації території. Захід відбувається за підтримки Українського культурного фонду.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

Для найбільш точного дослідження та аналізу ділянки буде виготовлено макет фабрики Левинського та прилеглої території, що буде допомагати у процесі розробки ідей щодо розвитку заданої ділянки. Планується виконання лазерного 3D сканування та аерофотозйомки території, що є сучасним підходом щодо розробки урбаністичних проєктів.

«В рамках проведення воркшопу ми хочемо привернути увагу львів’ян щодо збереження та ревіталізації території фабрики Івана Левинського як об’єкта культурної спадщини міста та регіону загалом. Ми очікуємо, що учасниками події стануть архітектори, дизайнери, реставратори, спеціалісти з урбаністичного розвитку міста, мистецтвознавці та навіть соціологи», – розповіла менеджерка проєкту Ангеліна Єфименко

На подію вже відкрита реєстрація, яка є обов’язковою за посиланням: https://forms.gle/ro1iyE37rcXcxJM29

Довідка

Фабрика Івана Левинського запрацювала уже в 1888 році. Єдине в своєму роді виробництво створювало неймовірні та унікальні оздоби. Вироби фабрики відзначалися високою якістю, різноманітними формами та оригінальним розписом з використанням українських народних орнаментів. Колекції керамічних виробів Фабрики Івана Левинського зберігаються в багатьох музейних та приватних збірках та фондах. Спадщина Левинського налічує близько сотні вілл, будинків, шпиталів, бурс, санаторіїв та інших споруд у Львові та Львівщині. Чи не найважливішим із винаходів Івана Левинського було започаткування практики  із залучення студентів-архітекторів до реальної творчої роботи, саме цим він випередив на 10 років схожу практику, що була започаткована німецьким архітектором Гропіусом – школу Баухаузу.