На вулиці С. Бандери відреставрували сецесійну металеву браму

  • 17.10.2022
  • 395 Переглядів

У Галицькому районі Львова Бюро спадщини управління охорони історичного середовища допомогло відреставрувати ще одну історичну браму. Цього разу фахівці відреставрували металеву браму в будинку на вулиці С. Бандери, 4. Зробили це в рамках міської програми співфінансування.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

Реставрація брами тривала близько трьох місяців.

«Стан брами до реставрації був поганий. Частина декоративних елементів була втрачена, дверні полотна, особливо в нижній частині, були в корозії, дверні ручки були втрачені, а засклення змінене в радянський період. Все це довелося відновлювати», – розповідає відповідальний за виконання реставраційних робіт Юрій Миколаїшин.

Окрім цього, фахівці виготовили та встановили нові клямки та замінили засклення вікон та світлика.

В прорізі зберігся горизонтальний кам’яний імпост, який відокремлює верхній світлик від дверних полотен. Він оздоблений фігурним декором, який повторюється в загальному оздобленні будинку. Сам будинок в стилі сецесії був спроєктований львівськими архітекторами Владиславом Дердацьким та Вітольдом Мінкевичем. Побудований у 1909 році фірмою Івана Левинського.

«Загальна вартість робіт становила близько 74 600 грн. З них місто оплатило 70%, відтак мешканцям довелося додати 22 400 грн свого внеску», – зазначив директор  ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Нагадаємо, у Львові завершився набір заявок для участі у Програмі співфінансування. Цього року «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища отримало ще 55 заявок на реставрацію історичних брам, 41 заявку на реставрацію історичних вікон та 9 заявок на заміну металопластикових вікон на дерев’яні.