Залишилися сліди від стріл: поблизу «Львівської політехніки» реставратори відновили столітню браму

  • 13.10.2022
  • 452 Переглядів

Триває відновлення історичних брам та дверей у будинках в старій частині Львова. Цього разу фахівці відреставрували дерев’яну браму в будинку на вулиці О. Кольберга, 6, що недалеко від «Львівської політехніки». Історичну браму за підтримки ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища та за співфінансування німецького фонду Ебергарда Шьока відновлювали близько двох місяців.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

“Ця столітня дерев’яна брама за такий тривалий час експлуатації мешканцями дуже сильно зносилися. Сама конструкція зазнала деформації, були пошкоджені дерев’яні елементи. Ми знайшли отвори від стріл і навіть сам наконечник, який там застряг. Швидше за все, хтось таким чином “наточував майстерність ”використовуючи браму як мішень”, – розповів майстер-реставратор Богдан Герус.

Фахівці також відтворили втрачену частину кованих ґраток та полагодили віконниці, які тепер відчиняються всередину. Особливістю ґраток є те, що вони однакові, а не дзеркально симетричні як зазвичай трапляється у львівських брамах. 

“Вартість реставраційних робіт становила 67 000 грн. З цієї суми вклад мешканців становив 20 100 грн. Решта суми – співфінансування від німецького фонду Ебергарда Шьока, який цього року підтримав нашу Програму співфінансування відновлення цінних елементів в історичних будинках”, – розповів директор ЛКП “Бюро спадщини” Павло Богайчик.

Нагадаємо, у Львові завершився набір заявок для участі у Програмі співфінансування. Цього року «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища отримало ще 55 заявок на реставрацію історичних брам, 41 заявку на реставрацію історичних вікон та 9 заявок на заміну металопластикових вікон на дерев’яні.

.