Поблизу Винниківського ринку відновили історичні двері

  • 27.08.2020
  • 930 Переглядів

На мапі відновленої спадщини Львова з’явилася ще одна відреставрована брама, цього разу на вулиці Вишенського, 7а.  Це неподалік Винниківського ринку.  Історичні двері з модрини були в поганому стані, а тривалий контакт з водою значно пришвидшив процес їх знищення і додав серйозної роботи фахівцям. Координувало реставраційні роботи ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища в рамках програми співфінансування з мешканцями.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

«Довговічність виробів із модрини вимірюється навіть не роками, а століттями, звісно при умові відповідного догляду і відсутності вологи.  На жаль, тривалий час у будинку не було водовідливу і вода заливала кожну щілину цих дверей, від чого дерев’яна конструкція деформувалась, а безліч елементів прогнило. Упродовж місяця ми все це замінювати і відновлювати. Останнім штрихом ми нанесли бейц та закріпили остаточний результат лаком», – розповів реставратор Богдан Герус.

Окрім того фахівці виготовили новий поріг, відновили втрачені елементи, а також деревяне полотно в місцях де врізалися дзвінки. Також вони відновили засклення брами, комбінуючи матове і прозоре шкло. Автентичну ковану решітку, фахівці очистили піскоструєм і встановили на «рідні» шурупи.

“Вартість реставрації брами коштувала близько 47 тис. грн., з яких 70% оплатило місто в рамках програми співфінансування. Решту витрат взяли на себе мешканці будинку”, – розповів Павло Богайчик, директор ЛКП “Бюро спадщини” управління охорони історичного середовища.

Нагадаємо, цьогоріч місто планує відреставрувати щонайменше 40 дверей в будинках, які розташовані в історичній частині міста. Усі роботи проводять відомі місцеві реставратори по дереву та металу. При реставрації брам 70% вартості робіт оплачуються із міського бюджету, 30% – сплачують мешканці.