Реставратори відновили історичні двері-віяло на вулиці Коновальця, 44

  • 29.06.2021
  • 734 Переглядів

На одні відреставровані історичні двері у Львові стало більше. Цього разу у рамках  міської програми співфінансування відновили двері-віяло на вулиці Коновальця, 44. Реставратори відновлювали їх упродовж місяця. Вони особливі тим, що можуть відкриватися у дві сторони, саме тому такі двері називають «віялом».

До реставрації ці двері у будинку на вулиці Коновальця, 44були у незадовільному стані.

«Ці двері були виготовлені з ялиці. Цікаво, що цей матеріал доволі рідко зустрічається серед львівських брам. Ця деревина є досить складною в роботі. Окрім того на дверях виявили чимало пошкоджень, що підштовхнуло реставраторів обрати темний антрацитово-коричневий відтінок фарби для роботи», – розповіла архітектора «Бюро спадщини» Ярина Онуфів.

Загальна вартість робіт становила 50 000 грн.

«З цієї суми  місто оплатило 70% – це 35 000 грн, а мешканці зробили 15 000 грн свого внеску», – зазначив Павло Богайчик, директор  ЛКП «Бюро спадщини».

Нагадаємо, з 2018 року у Львові місто фінансує Програму співфінансування реставрації історичних дверей та брам. Програма передбачає, що 70% вартості робіт оплачує міська рада, а 30% – мешканці.