Реставратори відновили історичні двері-віяло на вулиці Захарієвича, 2

  • 16.07.2021
  • 577 Переглядів

У Львові відновили ще одні історичні двері-віяло на вулиці. Цього разу на вулиці вулиці Захарієвича, 2.Двері особливі тим, що можуть відкриватися у дві сторони, саме тому такі двері називають «віялом». Окрім того, в цьому будинку це вже другі двері, які мешканці відновили в  рамках  міської програми співфінансування.

«Двері були у незадовільному стані. Вони були скручені, через що їх довелося повністю розбирати і збирати заново. Дубова коробка булапогано закріплена у стіні, що негативно впливало на відкривання дверей. Тому мешканці користувалися, в основному, тільки правою частиною дверей. В процесі ремонту були відрегульовані автентичні завіси та міцно закріплена дверна коробка», – розповівмайстер-реставратор Андрій Пулик.

Загальна вартість робіт становила 38 080 грн.«З цієї суми  місто оплатило 70% – це 26 656  грн, а мешканці зробили 11 424 грн свого внеску», – зазначив Павло Богайчик, директор  ЛКП «Бюро спадщини».

Це вже другі двері, які відновили мешканці в цьому будинку: у травні реставратори відновили головні фасадні дубові двері, які були в дуже знищеному стані. Вони були не лише погано закріплені, а взагалі не відчинялися.

Нагадаємо, з 2019 року у Львові місто фінансує Програму співфінансування реставрації історичних дверей та брам.Програмапередбачає, що 70% вартостіробітоплачуєміська рада, а 30% – мешканці.