У центрі Львові розкажуть про окуповане росіянами мистецтво

  • 30.05.2022
  • 439 Переглядів

У Львові відкриють виставку про унікальні кам’яні вишиванки авторства художника-бойчукіста Григорія Довженка та іншу історичну спадщину Нової Каховки, яку окупувала російська армія у перший день війни — 24 лютого 2022 року.

Відкриття виставки – о 13.00 год біля фонтану «Амфітрита».

“Метою цієї виставки є розвінчання радянських міфів та привернення уваги до культурної спадщини Півдня України і мистецького спадку Нової Каховки, яка нині є тимчасово окупована. Виставка присвячується українським художникам та архітекторам Нової Каховки, що 70 років тому у складний повоєнний час натхненно створювали місто для щасливого і мирного життя”, – зазначають організатори.

На відкритті виставки студенти-реставратори Львівського державного коледжу декоративного та ужиткового мистецтва ім. Івана Труша відтворюватимуть елементи кам’яних вишиванок за унікальною технологією самого автора.

Куратори виставки:
Євсеєва Тетяна, архітекторка, членкиня НСАУ, засновниця “Новокаховського товариства охорони культурної спадщини”, автор проекту “Кам’яні вишиванки Нової Каховки” та Євсєєва Єлизавета, архітекторка, дослідниця, співавтор науково-просвітницьких проектів НКТОКС.

Виставка проходить за підтримки Львівської міської ради, управління охорони історичного середовища, ЛКП «Бюро спадщини». Виставка на площі Ринок триватиме до 15 червня.

Більше про Кам’яні вишиванки Таврії за посиланням: https://ukrainer.net/nova-kahovka/