На вулиці Руданського реставратори відновили історичні двері

  • 27.05.2022
  • 446 Переглядів

Ще одні відреставровані двері прикрашатимуть будинок у самому центрі Львова. Цього разу фахівці відновили браму у будинку на Руданського, 1. Двері отримали нове життя в рамках міської програми співфінансування, яку координує Бюро спадщини управління охорони історичного середовища. Роботи фахівці розпочали виконувати ще до початку повномасштабного вторгнення москалів в Україну.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

«Це дубові історичні двері, які були у поганому стані, зокрема, через нефахову реставрацію у минулому. Брама мала суттєво втрачене декоративне оздоблення. Тож ми знайшли такі ж самі двері на вулиці Тиктора і за тими ескізами зробили копії елементів, яких не вистачало», – розповів реставратор Павло Войтович.

Крім того, в цій брамі на вулиці Руданського, 1, реставратори відновили втрачені раніше віконця на завісах, які відчиняються з боку під’їзду. Такі віконця колись робили для того, щоб зручно було мити скло.

«А у світлику ми замінили просте звичайне скло на фацетоване, та також внизу брами поставили втрачений раніше відбійник для ніг. Загалом довелося замінити приблизно 10% зіпсованої часом деревини», – додає реставратор.

Загальна вартість робіт становила 50 586 грн. З цієї суми  місто оплатило 70%, відтак вклад мешканців у відновлення брами становив 15 1476 грн свого внеску.

Нагадаємо, з 2018 року у Львові місто фінансує Програму співфінансування реставрації історичних дверей та брам. Програма передбачає, що 70% вартості робіт оплачує міська рада, а 30% – мешканці.