У Львові відбудеться презентація та кураторська екскурсія “Захарієвичі, батько й син: родинний диптих в архітектурному краєвиді 1870–1910-х рр”

  • 27.12.2022
  • 193 Переглядів

Цієї середи, 28 грудня о 14.00 в залі Львівського туристичного офісу (вул. Руська, 20) доцент кафедри історії УКУ п. Ігор Жук проведе презентацію, яка підсумує програму заходів, присвячених життю та творчості двох найвизначніших архітекторів Львова кінця ХІХ та початку ХХ ст. – батька й сина.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

Батько – засновник тогочасної львівської архітектурної школи, її харизматичний лідер за доби історичних стилів. Син – найбільш обдарований серед представників цієї школи за часів сецесії, неокласицизму та раннього модернізму. Мова піде про професора Юліана Октавіана Захарієвича (1837–1898) та про Альфреда Захарієвича-молодшого (1871–1937), про дві великі постаті в архітектурі новітнього часу.

Тема пропонованої презентації – «Захарієвичі, батько й син: родинний диптих в архітектурному краєвиді 1870–1910-х рр.». Після доповіді та слайд-шоу на Руській, 20 буде проведена кураторська екскурсія меморіальною експозицією, розміщеною біля Управління охорони історичного середовища на вул. Валовій, 20.

Пропонований дискурс будуватиметься на порівнянні творчості двох майстрів: будівлю Львівської політехніки, творцем якої був Захарієвич-старший, буде співставлено з будинком торгово-промислової палати, найбільш знаним з проєктів Захарієвича-юніора; неоромантичні вілли та сакральні об’єкти, проєктовані Юліаном Захарієвичем – з монументальними кам’яницями та залізобетонними мостами, які спорудив його син Альфред. Вихідним пунктом слугуватиме теза про колізію поколінь («oedipal revolt», у термінах Карла Е. Шорске), яку доповідач спробує застосувати щодо львівського родинного «диптиха» батька й сина Захарієвичів.

Участь у заході можуть взяти всі охочі. Реєстрація – за посиланням:

https://forms.gle/3gATxt9nfoyY3vHw7