У Львові відновили історичні двері будинку на вулиці Лисенка

  • 23.10.2020
  • 995 Переглядів

Ще одні історичні двері були відновлені у нашому місті, цього разу в подвір’ї будинку на вулиці Лисенка, 5. Окрім реставрації самих дверей, фахівці відновили засклення та роботу усіх механізмів. Ремонтно-реставраційні роботи тривали упродовж місяця.

«Двері виготовлені з модрини вирізняються міцністю та стійкістю до зовнішніх впливів, але за такий тривалий час експлуатації мешканцями вони звісно зносилися. Ми вирівняли деформовану дверну коробку, зняли старе нашарування фарби, а так як деякі дерев’яні деталі автентичних дверей були в поганому стані ми їх вирішили замінити», – розповів реставратор Ігор Вардзаль.

А так ця брама виглядала до реставрації:

В процесі робіт, майстри-реставратори відновили втрачені дерев’яні елементи, повернули справність автентичного замка, а також поновили засклення брами.  

Історичні двері  за підтримки ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища відновили завдяки програми співфінансування з мешканцями. 

«Загальна вартість реставрації – понад 49 000 грн з яких місто оплатило майже 35 000 грн, а іншу частину – мешканці», – розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Нагадаємо, цьогоріч місто планує відреставрувати щонайменше 40 дверей в будинках, які розташовані в історичній частині міста. Усі роботи проводять відомі місцеві реставратори по дереву та металу. При реставрації брам 70% вартості робіт оплачуються із міського бюджету, 30% – сплачують мешканці.