У Львові відновили історичні двері будинку XVIII ст. на вулиці Староєврейській

  • 19.11.2022
  • 338 Переглядів

У Львові триває відновлення історичних брам і дверей. Близько двох місяців фахівці реставрували історичні дубові двері будинку на вулиці Староєврейській, 16. Історичні двері відреставрували за підтримки ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища та за співфінансування німецького фонду Ебергарда Шьока.

В цих дверях багато елементів потребували відновлення.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

“Ці дубові двері були в поганому стані та мали багато пошкоджень. Деякі з них можна було помітити одразу, інші – приховувала стара фарба. Низ дверей був зовсім знищений, а тафлі форми діамантового русту мали тріщини і значні пошкодження та потребували заміни. Дерев’яне полотно було пошкоджене через невдало врізаний замок. Нас чекало багато роботи”, – розповів майстер-реставратор Ігор Вардзаль.

Замість світлика тут була самовільно встановлена конструкція для кондиціонера. Фахівці демонтували цю металеву конструкцію, як і сам кондиціонер та встановивши нове засклення повернули вигляд світлика. Також вони встановили новий замок та латунні ручки. 

“Вартість реставраційних робіт становила 62 000 грн. З цієї суми вклад мешканців становив 18 600 грн., а решта суми це співфінансування від німецького фонду Ебергарда Шьока, який цього року підтримав нашу Програму співфінансування відновлення цінних елементів в історичних будинках”, – розповів директор ЛКП “Бюро спадщини” Павло Богайчик.

Нагадаємо, у Львові завершився набір заявок для участі у Програмі співфінансування. Цього року «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища отримало ще 55 заявок на реставрацію історичних брам, 41 заявку на реставрацію історичних вікон та 9 заявок на заміну металопластикових вікон на дерев’яні.