У Львові відновили історичні двері на вулиці Глибокій

  • 16.08.2022
  • 642 Переглядів

Поблизу «Львівської політехніки» відновлених історичних дверей побільшало. Цього разу фахівці відреставрували двері-віяло у будинку на вулиці Глибокій, 19. Реставрацію провели в межах міської програми співфінансування, яку координує Бюро спадщини управління охорони історичного середовища.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

“Нам довелося відчищати їх від великої кількості шарів старої фарби, а також змінити частину елементів, які прогнили. Додаткової роботи нам додало різьблене дерев’яне обрамлення дверей, яке було пошкоджене. Але погляньте, як красиво зараз проглядається структура дерева”, – каже майстер-реставратор Богдан Герус.

Фахівці відремонтували завіси, відреставрували дерев’яні полотна дверей.

“Загальна вартість робіт становила близько 45 000 грн. З них місто оплатило 70%, відтак мешканцям довелося додати майже 13 500 грн свого внеску. До слова, це вже не перший відреставрований об’єкт в цьому під’їзді, раніше в межах програми співфінансування, тут було відновлено зовнішню браму», – зазначив Павло Богайчик, директор  ЛКП «Бюро спадщини».

Нагадаємо, що ЛКП «Бюро спадщини» оголошує черговий набір заявок від мешканців в програму співфінансування оновлення історичних вікон і брам. Учасниками нового набору стануть мешканці, які подадуть свої заявки через центри надання адміністративних послуг Львова винятково у дні з 1 по 15 вересня 2022 року.