Бюро спадщини відновило історичну браму на вулиці Коцюбинського, 24

  • 20.05.2020
  • 642 Переглядів

У Львові зберегли ще одну історичну браму. Реставратори завершили відновлення дерев’яних дверей у будинку на вулиці Коцюбинського, 24, що поблизу вулиці Драгоманова. Там не лише вирівняли деформовану конструкцію, а й відновили втрачені елементи. Дерев’яну браму за підтримки ЛКП «Бюро спадщини» фахівці відновлювали упродовж місяця.

«Це класична дерев’яна львівська брама, з красивим оздобленням кованими решітками. Щоб привести ці елементи до ладу, ми очистили їх від старої фарби, після чого поґрунтували і пофарбували. Скло замінили, адже воно було в поганому стані», – розповів реставратор Богдан Герус. 

Окрім того фахівці вирівняли деформовану конструкцію брами, робили стяжку під поріг, адже сам поріг був знищений. Також відновили втрачені елементи, яких особливо бракувало на внутрішній стороні. 

«Було помітно, що в радянський період над брамою неодноразово проводились роботи. Внутрішня сторона була пофарбована, а ззовні хоч і зберегла оригінальний вигляд, раніше її безліч разів лакували. Ми пошліфували, вирівняли, прикріпили усі елементи на місце. На деревину ми нанесли бейц, покрили колірним лаком, потім закріпили ще й прозорим», – зазначив Богдан Герус.

Дерев’яну браму за підтримки ЛКП «Бюро спадщини» фахівці відновлювали упродовж місяця.

«Це черговий успішний приклад спільного збереження елементів спадщини міста з мешканцями у програмі співфінансування. Реставраційні роботи цієї брами коштували понад 43 тис грн, з яких мешканці оплатили майже 13 тис грн, іншу частину покрив бюджет міста», – розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Нагадаємо, цьогоріч місто планує відреставрувати щонайменше 40 дверей в будинках, які розташовані в історичній частині міста. Усі роботи проводять відомі місцеві реставратори по дереву та металу. При реставрації брам 70% вартості робіт оплачуються із міського бюджету, 30% – сплачують мешканці.