5 фактів про виставку “50 історій Львівського скансену”

  • 08.10.2021
  • 346 Переглядів

Львівський скансен вже протягом 50 років зберігає понад 100 архітектурних пам’яток і майже 22 тисячі артефактів народного побуту з різних куточків Західної України.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

З нагоди ювілею Музею народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького у Львові відкрили виставку “50 історій Львівського скансену”. В Центрі Архітектури, Дизайну та Урбаністики Порохова ВЕЖА вона розповідає про важливі моменти з історії становлення та розвитку музею.

Зібрали тут 5 головних фактів про виставку.

1. Експозиція зібрана у Пороховій вежі. Вона займає аж два поверхи, тож тут можна побачити чимало цікавого – одяг, посуд, побут із різних куточків Західної України.

2. Виставка присвячена всім тим, хто творив,зберігав, розвивав, любив музей просто неба. Це подяка усім причетним до розбудови музею протягом перших 50 років.

3. Назва виставки – “50 історій Львівського скансену” – породжена хронологією. Насправді музейних історій значно більше. Адже за кожним експонатом там ховаються людські долі.

4. Виставка розповідає про кожен важливий момент з історії музею, яка сягає значно глибших часів, аніж офіційна дата заснування інституції. Історія успадкованої території, перші мрії про скансен, суспільно-політичні реалії та труднощі реалізації музею.

5. Кульмінаційна частина виставки – розповідь про фондову колекцію музею. Експозиційний простір умовно поділений на сектори за назвами окремих регіонів: Бойківщина, Гуцульщина, Покуття, Буковина, Львівщина. Кожен з них – окрема історія, зосереджена на найцікавіших зразках музейної збірки.

Виставка триватиме до 30 листопада за адресою: Підвальна, вул, 4.