Неподалік палацу Сосновського відреставрували металеву браму з декроттуаром

  • 16.03.2023
  • 302 Переглядів

Триває відновлення історичних брам у будинках в старій частині Львова. Реставратори завершили відновлення металевої брами у будинку на вулиці Івана Левинського, що неподалік відомого палацу Сосновського. Історичну браму відреставрували за підтримки ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

Тут була втрачена автентична фурнітура, а замість засклення були металеві листи.

«Нижня частина цієї брами була знищена корозією, а під товстим шаром старої фарби приховувалося чимало пошкоджень та втрачених дрібних декоративних елементів. Щоб все це відновити ми витратили близько трьох місяців» – зазначив майстер-реставратор Юрій Миколаїшин.

Фахівці відновили втрачені елементи, встановили нове засклення брами та верхнього світлика, а також виготовили та встановили нові ручки.

Цікаво, що поруч із брамою зберігся оригінальний декроттуар, іншими словами “шкріпачка” для очищення взуття від бруду і снігу. Його також відреставрували.

Загальна вартість реставраційних робіт становила близько 69 500 грн. 

“З цієї суми місто оплатило майже 48 618 грн, а іншу частину – мешканці, які раніше подали заявку на участь у програмі співфінансування”, – розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Нагадаємо, минулого року за координацією ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища було відреставровано 29 брам та 16 вікон в будинках, розташованих у межах історичного ареалу міста Львова, а також 12 вікон та балконних блоків було замінено з металопластикових на дерев’яні. Новий набір заявок на програму співфінансування планується у вересні 2023 року. 

Дізнатися, як стати учасником програми, можна на сайті Бюро спадщини у вкладці Львів’янину/Співфінансування.