Реставратори відновили історичні двері-віяло на вулиці Вітовського

  • 19.01.2023
  • 378 Переглядів

У Львові зберегли ще одні історичні двері в будинку на вулиці Дмитра Вітовського, 28, раніше тут відреставрували зовнішню браму. Реставрацію провели в межах міської програми співфінансування, яку координує Бюро спадщини управління охорони історичного середовища.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

“Ми вирівняли деформовану дверну коробку, зняли старе покриття фарби, а також зробили декілька вставок в тих місцях, де була пошкоджена деревина. Також ми виготовили та встановили втрачені ручки за зразком історичних аналогів”, – розповів майстер-реставратор Олександр Савчук.

На дверях збереглися автентичні накладки з нейзильберу, за винятком одного вертикального фрагмента. Багато часу зайняв пошук цього оригінального матеріалу, адже його більше не виготовляють.


Загальна вартість реставраційних робіт становила близько  38 000 грн. 

“З цієї суми місто оплатило майже 26 654 грн, а іншу частину – мешканці, які раніше подали заявку на участь у програмі співфінансування”, – розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Нагадаємо, минулого року за координацією ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища було відреставровано щонайменше 29 дверей в будинках, які розташовані в історичній частині міста. При реставрації брам 70% вартості робіт оплачуються із міського бюджету, 30% – сплачують мешканці.