У Львові відреставрували історичну браму будинку на вулиці Томашівського

  • 13.02.2023
  • 509 Переглядів

У Галицькому районі Львова Бюро спадщини управління охорони історичного середовища допомогло відновити ще одну історичну браму. Цього разу фахівці відреставрували соснову браму в будинку на вулиці Томашівського, 6. Зробили це в рамках міської програми співфінансування.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

«Доволі не типово, що зовнішня брама історичного будинку була виготовлена із сосни. Двері із цієї деревини мають доволі “м’яке” полотно, тому за час використання мешканцями брама зазнала значних пошкоджень. Дверна коробка була деформована, низ частково був відсутній, було втрачено багато декоративних та функціональних елементів. Все це ми відновлювали», – зазначив майстер-реставратор Павло Войтович.

Окрім проведеного комплексу робіт над брамою, фахівці відремонтували збережений австрійський механічний замок та автентичні ручки. 

Загальна вартість реставраційних робіт становила 93 000 грн. 

“З цієї суми місто оплатило майже 65 000 грн, а іншу частину – мешканці, які раніше подали заявку на участь у програмі співфінансування”, – розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Нагадаємо, минулого року за координацією ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища було відреставровано 29 брам та 16 вікон в будинках, розташованих у межах історичного ареалу міста Львова, а також 12 вікон та балконних блоків було замінено з металопластикових на дерев’яні. Новий набір заявок на програму співфінансування планується у вересні 2023 року. 

Дізнатися, як стати учасником програми, можна на сайті Бюро спадщини у вкладці Львів’янину/Співфінансування.