Реставратори відновили дубову браму вілли на вулиці Коновальця

  • 20.02.2023
  • 299 Переглядів

Майстри провели реставрацію зовнішньої брами вілли на вулиці Коновальця, 87, більш відомої як вілла Францішека Стефчика. Зробили це в рамках міської програми співфінансування, яку координує Бюро спадщини управління охорони історичного середовища.  

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

Спочатку фахівці зняли товстий шар фарби. Як виявилось, брама мала чимало пошкоджень та втрачених дрібних декоративних елементів, які потрібно було відновити.

«Тут був втрачений фрагмент притульної планки, автентичні ручки, поріг. Частково  засклення брами було втрачено. А ще у дерев’яне полотно невдало врізали кодовий замок. Ми реставрували цю дубову браму близько двох місяців», – зазначив майстер-реставратор Ігор Вардзаль.

Загальна вартість реставраційних робіт становила 53 000 грн. 

“З цієї суми місто оплатило майже 37 100 грн, а іншу частину – мешканці, які раніше подали заявку на участь у програмі співфінансування”, – розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Нагадаємо, минулого року за координацією ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища було відреставровано 29 брам та 16 вікон в будинках, розташованих у межах історичного ареалу міста Львова, а також 12 вікон та балконних блоків було замінено з металопластикових на дерев’яні. Новий набір заявок на програму співфінансування планується у вересні 2023 року. 

Дізнатися, як стати учасником програми, можна на сайті Бюро спадщини у вкладці Львів’янину/Співфінансування.