У Львові відбудеться захід “Моя квартира скинула шкіру: виставка історичних стінописів Львова”

  • 23.02.2023
  • 284 Переглядів

Запрошуємо на виставку трансферів львівських стінописів ХVI – ХIX століть. Більшість із них були оздобленням кам’яниці родини Еміновичів на вулиці Вірменській. Сьогодні вони як окремі історичні об’єкти заповнили галерейні зали Муніципального мистецького центру.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

Витвори монументального мистецтва можна знайти на стінах та стелях багатьох квартир львівського середмістя. У радянський період та у час пострадянської моди на “євроремонт” ці розписи поховали під емалями, фарбами та вагонкою. Сьогодні ж ми спостерігаємо за тим, як ці камяниці “скидають шкіру” завдяки праці реставраторів та мистецтвознавців. Саме про них і їхню роботу — ця експозиція та освітня програма.

Окрім перегляду делікатних трансфрерів стінописів, які є свідками різних епох та перепетій Львова, відвідувачі зможуть познайомитися з авторами їхнього виявлення та збереження — KARP Restorer (Василь Карпів), доктор архітектури Рибчинський Олег, художник Влодко Костирко. Окремо будемо презентувати роботу реставраційної майстерні Гарда на чолі з Іриною Гірною — про виявлення та консервацію розписів на прикладі також і Муніципального мистецького центру. Будемо спілкуватися з дизайнерами Replus Bureau, які співпрацюють з реставраторами на своїх об’єктах в історичних будівлях. Про роботу зі спадщиною та спілкування із мешканцями у Львові розкажуть наші партнери Бюро спадщини.

Усі анонси лекційної програми “Моя квартира скинула шкіру” — незабаром!

Посилання на анонс події

Відкриття 6 березня 2023 о 14:00 для преси
о 18:30 — офіційне відкриття виставки “Моя квартира скинула шкіру”.

Контакт для акредитації преси: lvivart.center/presa
Контактний номер: 063 110 4899

Виставка вільна для відвідування щодня з 10:00 до 21:00.
Львів, Стефаника, 11
Код на брамі 27