Реставратори відновили історичну браму на вулиці Шота Руставелі

  • 06.02.2023
  • 432 Переглядів

Триває відновлення історичних брам у будинках в старій частині Львова. Реставратори завершили відновлення металевої брами у будинку на вулиці Шота Руставелі, 34а, що поблизу Стрийського ринку. Історичні двері за підтримки ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища фахівці відновлювали близько двох місяців.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

«Стан брами до реставрації був незадовільний. Під значним нашаруванням старої фарби було багато кородованих і пошкоджених місць. Частину фрагментів металевих листів брами ми замінили на нові, а решту – відреставрували та скріпили на заклепки. Також була деформована нижня частина, знищені пороги та завіси. Нас чекало багато роботи», – зазначив майстер-реставратор Ярослав Пащак.

Окрім проведеного комплексу робіт над брамою, фахівці встановили старий австрійський механічний замок на ключ та виготовили нові ручки, які відповідають стилістиці брами. Також вони відновили усі втрачені декоративні елементи, що оздоблюють дверні полотна. 

“Загальна вартість реставраційних робіт становила 74 660 грн. З цієї суми місто оплатило майже 52 000 грн, а іншу частину – мешканці, які раніше подали заявку на участь у програмі співфінансування”, – розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Нагадаємо, минулого року за координацією ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища було відреставровано 29 брам та 16 вікон в будинках, розташованих у межах історичного ареалу міста Львова, а також 12 вікон та балконних блоків було замінено з металопластикових на дерев’яні.

Новий набір заявок на програму співфінансування планується у вересні 2023 року. Дізнатися, як стати учасником програми, можна на сайті Бюро спадщини у вкладці Львів’янину/Співфінансування.