Зберегти історичні розписи: майстер-класи Муніципального мистецького центру

  • 22.04.2022
  • 458 Переглядів

Муніципальний мистецький центр спільно з професійною реставраторкою Іриною Гірною провели майстер-клас із настінної археології. Зробили це на вулиці Стефаника, 11 де розпочалася робота над реставрацією нової частини Муніципального мистецького центру для арт-терапії – Центр.лаб.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

Бюро спадщини побувало на локації, щоб побачити як відбувається цей процес виявлення та збереження спадщини.

Як розповідає керівниця мистецького центру Ляна Мицько, в цьому приміщенні під радянською штукатуркою знайшли розписи австрійського та польського періодів. Тому виникла ідея: запросити Ірину Гірну, професійну реставраторку, та навчити всіх охочих, як правильно очистити стіни, щоб підготувати віднайдені малюнки з іншої епохи для подальшої консервації.

«Тут колись були офісні приміщення. Фахівці з Центру міської історії досліджували цей будинок і ми знаємо, що тут була друкарня у 30-х роках, офіси, зокрема, в радянські часи в цьому приміщенні працював Інститут екології Карпат. В часи незалежної України вони довели це приміщення до такого вигляду як ми бачимо зараз. Водночас тут добре збережена автентична столярка, ручки вікон і це дуже тішить. А добре планування допоможе нам втілити задуми».

За планами Муніципального мистецького центру , що в цьому приміщенні буде простір для арт-терапій і зустрічей, перегляди кіно, можливість займатися йогою та медитаціями. Також працюватиме майстерня для резидентів.

Виявлені розписи допоможуть розповідати історію приміщення та зберегти її тяглість. На зустрічі із реставраторкою Іриною Гірною прийшло орієнтовно 30 осіб: це як професійні реставратори, так і шанувальники старовини. Їх навчили як правильно працювати з інструментами та відчищати  радянську штукатурку.

«У нас був вибір: чи залишити все, як є, і облаштувати це приміщення як-небудь для публічних майстерень, для арт-терапії, чи взятися за все з розумом і попрацювати над збереженням культурної спадщини. Коли ми після проб знайшли з Іриною розписи, ми зрозуміли, що варто провести таку акцію, відчистити радянську штукатурку. Є три кімнати, якими ми будемо займатися, і дуже сподіваємось, що знайдемо тут досить цінні розписи і всі відвідувачі простору їх зможуть бачити», – розповіла Ляна Мицько.

Додамо, муніципальний мистецький центр збирає кошти для створення простору для арт-терапії Центр.Lab:

PayPal: lvivart.center@gmail.com

Iban: UA583052990000026005021020733