Бюро спадщини організувало ексклюзивну екскурсію Стрийським парком до Днів природної спадщини

  • 21.09.2020
  • 688 Переглядів

В перший день проведення Днів природної спадщини у Львові ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища організувало екскурсію Стрийським парком, одним із найгарніших проектів міського садівничого того часу. Екскурсію проводив Сергій Леонов, який проводить багаторічне дослідження життя і здобутків Арнольда Рерінґа.

Учасники екскурсії мали змогу прогулятися терасами Стрийського парку і дізнатися більше про відомого садівничого, завдяки якому Львів отримав найкращі зелені зони в історичній частині міста.

«Арнольд Рерінг з дитинства цікавився парками і вирішив присвятити їм своє життя. Він вважається найкращим учнем свого попередника головного садівника, ботаніка Львівського університету Кароля Бауера, який розробив безліч проектів для Львова, про якого також несправедливо мало відомо», – розповів екскурсовод Сергій Леонов.

Проект Стрийського парку, відомий раніше як парк Яна Кілінського, втілений 1877 року видатним інспектором міських плантацій Арнольдом Рерінґом на місці колишнього Стрийського кладовища. Відомий львів’янин засадив цю територію понад 40 тисячами дерев, зокрема, рідкісними та екзотичними породами. Відкриття парку відбулось разом із відкриттям знаменитої у тодішній Європі мистецької Крайової виставки 1894-го року.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

Нагадаємо, протягом 17 вересня і до 31 жовтня у рамках Днів природної спадщини у Львові відбудуться 7 лекцій, 6 екскурсії парками Львова і 4 дитячі майстер-класи. Усі охочі зможуть завітати та на краєзнавчі екскурсії головними зеленими зонами міста, а також привести дітей на паркові майстер-класи, під час яких малечу, зокрема, вчитимуть розрізняти види дерев, рослин та птахів.