Львів отримав статус почесного члена Réseau Art-Nouveau Network

  • 24.04.2023
  • 144 Переглядів

Минулого тижня місто Львів отримав статус почесного члена Réseau Art Nouveau Network. Це міжнародна організація, метою якої є дослідження, збереження та промоція спадщини Арт-Нуво, або ж сецесії чи модерну, як цей архітектурний стиль зазвичай називають в Україні. RANN об’єднує в собі міста з багатою сецесійною спадщиною: від Гельсінкі до Барселони; від Глазго до Будапешта.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

Організація була створена у 1999 р. з ініціативи Департаменту історичних місць та пам’яток Брюссельського регіону. За час свого існування RANN успішно реалізувала низку проєктів за підтримки Європейського Союзу, а у 2014 р. була визнана одним із Культурних маршрутів Ради Європи – програми, що покликана зберігати та демонструвати внесок різних європейських країн і культур до спільної спадщини Європи.

Статусу почесного члена було досягнуто завдяки активній співпраці Бюро спадщини Управління охорони історичного середовища з RANN в рамках напрацювання заявки на отримання гранту від програми “Креативна Європа”.

Результати заявки будуть відомими у липні 2023 р. Тим часом вступ Львова у RANN – це свого роду повернення міста до європейського культурного контексту, можливість представити свою культурну спадщину на міжнародному рівні, а також отримати підтримку ідей та проєктів, які стосуються Арт-Нуво, у співпраці з європейськими партнерами.

Вступ Львова у RANN був одноголосно підтриманий іншими учасниками організації шляхом голосування після представлення сецесійної спадщини міста Яною Терлецькою, керівницею проєктів і програм Бюро спадщини в рамках Генеральної Асамблеї Reseau Art Nouveau Network, яка відбувалася у Будапешті 19-21 квітня 2023 р.