Неподалік Винниківського ринку відреставрували історичні двері

  • 20.04.2023
  • 279 Переглядів

Майстри провели реставрацію вхідних дверей будинку на вулиці Вишенського, 23, що неподалік Винниківського ринку. Зробили це в рамках міської програми співфінансування, яку координує Бюро спадщини управління охорони історичного середовища. 

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

“Реставрація історичних дверей тривала близько трьох місяців. Ми вирівняли деформовану конструкцію дверей, зробили вставки в місцях де дерев’яне полотно було пошкоджене, відтворили втрачені елементи та замінили засклення. Тут збереглась дуже красива кована решітка, ми її зачистили від старої фарби та пофарбували”, — розповів представник підрядної організації, яка проводила роботи, Ярослав Пащак.

Особливістю цієї вулиці є те, що на багатьох вхідних дверях будинків є отвір поштової скриньки. В цьому випадку, сама накладка на отвір була втрачена. Тому фахівці встановили нову латунну накладку зі скринькою для листів.

“Це черговий успішний приклад спільного з мешканцями збереження елементів спадщини міста у програмі співфінансування. Вартість реставраційних робіт становила близько 70 000 грн. З цієї суми місто оплатило 48 813 грн, а іншу частину – мешканці, які раніше подали заявку на участь у програмі співфінансування”, – розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Нагадаємо, минулого року за координацією ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища було відреставровано 29 брам та 16 вікон в будинках, розташованих у межах історичного ареалу міста Львова, а також 12 вікон та балконних блоків було замінено з металопластикових на дерев’яні. Новий набір заявок на програму співфінансування планується у вересні 2023 року. Дізнатися, як стати учасником програми, можна на сайті Бюро спадщини у вкладці /Співфінансування.