Реставратори відновили історичну браму на вулиці Костя Левицького

  • 13.04.2023
  • 292 Переглядів

Триває відновлення історичних брам у будинках в старій частині Львова. Цього разу у рамках міської програми співфінансування відновили металеву браму на вулиці Костя Левицького, 102. Тут була втрачена автентична фурнітура, а замість засклення були металеві листи. Роботи над брамою, які координувало ЛКП «Бюро спадщини», тривали упродовж трьох місяців.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

«Після розчищення дверних полотен від старої фарби, ми виявили багато кородованих фрагментів. Так, як ця брама масивна і має доволі велику вагу, найбільше була пошкоджена саме нижня частина полотна. Ми це все виправили, повернувши брамі автентичний колір», – зазначив представник підрядної організації, яка проводила роботи, Ярослав Пащак.

Окрім цього, фахівці  виготовили втрачені відкривні металеві рами, куди встановили нове засклення. Також вони замінили стару не автентичну ручку на нову, виготовлену відповідно до стилістики брами.

Загальна вартість реставраційних робіт становила близько 89 000 грн. 

“З цієї суми місто оплатило майже 63 000 грн, а іншу частину – мешканці, які раніше подали заявку на участь у програмі співфінансування”, – розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Нагадаємо, минулого року за координацією ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища було відреставровано 29 брам та 16 вікон в будинках, розташованих у межах історичного ареалу міста Львова, а також 12 вікон та балконних блоків було замінено з металопластикових на дерев’яні. Новий набір заявок на програму співфінансування планується у вересні 2023 року. 

Дізнатися, як стати учасником програми, можна на сайті Бюро спадщини у вкладці Львів’янину/Співфінансування.