Вперше: У Львівському історичному музеї відбулося відкриття виставки присвяченій моді XVIII – XIX ст.

  • 12.04.2023
  • 232 Переглядів

Сьогодні, у Королівських залах Кам’яниці Корнякта, відбулося відкриття виставки “МОДНІ СТОЛІТТЯ”, яка створена на матеріалах із фондових збірок Львівського історичного музею. Це перша презентована експозиція з початку повномасштабного вторгнення.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

Географічно виставка охоплює переважно терени Галичини, насамперед Львів, спершу у складі Речі Посполитої, а згодом Імперії Габсбургів, періоду XVIII—XIX століть.

В експозиції можна побачити автентичні зразки вбрання XIX ст. Більшість цих пам’яток передані Музею у міжвоєнний період, як дар, знаною львівською колекціонеркою Геленою Домбчанською (1863-1956). Попри певну фрагментарність, ця добірка презентує характерні елементи як буденних, так і більш урочистих строїв того часу.

“Цікавими є аксесуари, якими доповнювали образ – капелюхи, чети, рукавички, гаманці, віяла та особисті печатки, з якими не розлучалися навіть поза домом, прикріпляючи їх на ланцюжку поряд з кишеньковим годинником. На особливу увагу заслуговують предмети, що належали знаним особистостям та матеріали, пов’язані з господарями Королівської кам’яниці на пл. Ринок, 6”, – зазначають організатори.

Крім „модної публіки” відвідувачі матимуть змогу також познайомитися з тогочасними творцями одягу, зокрема, із, мабуть, найвідомішим майстром кравецької справи у Львові Томашем Кульчицьким — засновником першого в нашому місті часопису присвяченого моді.

Слово на відкритті мали: директор ЛІМ, д.і.н. Роман Чмелик, куратор проєкту, зав. відділу “Кам’яниця Корнякта” Мирослав Побережний, начальник управління департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОВА Василь Гладкий.

Виставка „Модні століття” експонована у Королівських залах Кам’яниці Корнякта (пл. Ринок, 6, II поверх), що дозволяє після тривалої вимушеної перерви зробити ці унікальні інтер’єри знову доступними для відвідувачів Музею.

Експозиція доступна до огляду щодня, з 10:00 до 17:30 год.