Реставратори відновили двері-віяло на вулиці Івана Франка

  • 09.08.2022
  • 556 Переглядів

В центрі Львова ще одні відреставровані двері прикрашатимуть під’їзд історичного будинку. Цього разу відреставрували внутрішні двері в будинку на вулиці Івана Франка, 37. Зробили це спільно з мешканцями в рамках міської програми співфінансування, яку координує ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

Майстри замінили пошкоджені ділянки дерев’яних полотен, встановили завіси та нові латунні ручки. Тут також було відреставровано красиве дерев’яне обрамлення дверей.

“Ці двері були із сосни, а цей матеріал належить до «м’яких» порід дерев. Так звані «двері-віяло» мають систему відкривання, яка дозволяє відкриватися як всередину, так і назовні, – через цю особливість дверні полотна були сильно понищені та деформовані», – розповідає відповідальний за виконання реставраційних робіт Любомир Чабан.

Двері розчистили від пізніших нашарувань темно-коричневої фарби та повернули їм покриття із проявленням природної текстури дерева, яким вони були покриті початково.

“Загальна вартість робіт становила близько 40 600 грн. З них місто оплатило 70%, відтак мешканцям довелося додати майже 12 000 грн свого внеску», – зазначив Павло Богайчик, директор  ЛКП «Бюро спадщини».

До слова, напередодні фахівці працювали над вхідною брамою у цьому ж будинку.

Нагадаємо, з 2018 року у Львові місто фінансує Програму співфінансування реставрації історичних дверей та брам. Програма передбачає, що 70% вартості робіт оплачує міська рада, а 30% – мешканці.