Реставратори відновили історичні двері на вулиці Дмитра Вітовського

  • 25.05.2023
  • 247 Переглядів

Триває відновлення брам в історичних будинках Львова. Цього разу у рамках міської програми співфінансування відновили дерев’яні двері на вулиці Дмитра Вітовського, 11а. Історичну браму за підтримки ЛКП «Бюро спадщини» та за співфінансування німецького фонду Ебергарда Шьока відновлювали близько двох місяців.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

“Реставрація історичних дверей тривала близько двох місяців. Ми вирівняли деформовану конструкцію дверей, зробили вставки в місцях де дерев’яне полотно було пошкоджене, відтворили втрачені елементи та встановили нове засклення з фацетованим склом”, — розповів представник підрядної організації, яка проводила роботи, Павло Войтович.

Для більшої зносостійкості дерев’яного полотна, фахівці встановили відбійники. 

“Це черговий успішний приклад спільного з мешканцями збереження елементів спадщини міста у програмі співфінансування. Вартість реставраційних робіт становила близько 65 000 грн. З цієї суми місто оплатило 45 742 грн, а іншу частину – мешканці, які раніше подали заявку на участь у програмі співфінансування”, – розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Додамо, що раніше активні мешканці цього під’їзду самостійно відреставрували вхідні автентичні двері до своєї квартири.

Нагадаємо, минулого року за координацією ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища було відреставровано 29 брам та 16 вікон в будинках, розташованих у межах історичного ареалу міста Львова, а також 12 вікон та балконних блоків було замінено з металопластикових на дерев’яні. Новий набір заявок на програму співфінансування планується у вересні 2023 року. 

Дізнатися, як стати учасником програми, можна на сайті Бюро спадщини у вкладці /Співфінансування.